Profilovka, Josef Fischer

Poločas nápadu představuje Pepu

Pepa ze všech improvizačních kategorií - a že jich je! - má nejraději tu s názvem Změna. Jednak proto, že v ní jde o spolupráci rozhodčího a herců, ale také proto, že je to dle jeho slov: “nezkazitelná kategorie - když řekneme něco, co se do příběhu úplně nehodí, zazní “změna” a herec má možnost vylepšit svoji repliku“. Jako herec se v této kategorii cítí uvolněný a sebejistý. Na této kategorii ho baví také to, že sám sebe překvapuje, jaké změny replik svede.

Raději má shortformy, ale možná je to tím, že s longformami nemá tolik zkušeností. V Poločasu nápadu bude mít jistě ještě spoustu možností, jak to napravit. Rád vzpomíná na zápas Vyšíváme s Martou x StřeLi, kde hrál Duel na téma “dikobraz”, který všechny rozesmál a po víc než roce se tomu i sám ještě směje.

Improvizace je pro něj zdrojem překonávání komfortní zóny, dává mu možnost popustit uzdu fantazie. Tréninky mu dávají prostor pro posun v sociálních dovednostech, což mu jako typickému matfyzákovi rozhodně neublíží. Taky ho tu drží přátelé, se kterými sdílí radost ze hry. V současné době se zaměřuje na rozvoj a zlepšování základních improvizačních dovedností - přijímání nápadů a jejich rozvoj, důvěra v sebe i druhé, duchapřítomnost, práce s chybou a nechat zazářit druhé. Rád by si někdy zahrál s K.I.Š. ve studentském klubu Celetná.