Profilovka, Ondřej Svoboda

Poločas nápadu představuje Ondru

Ondra studoval v Brně na Fakultě informatiky, ale “ajťák” dle svých slov není. Už na škole si studium zpestřoval předměty zaměřenými na fotografii, film, psychologii, kresbu a další vědom si své v podstatě umělecké duše. Přesto ho živí počítače, respektive jejich nemoci, protože pracuje ve firmě Avast. A aby jeho duše nestrádala, po večerech se věnuje improvizacím.

K divadlu se dostal už na střední škole, kde ho spolužačky přemluvily, aby se přidal do divadelního souboru Tajfun. Cesta do Poločasu nápadu byla dost přímá, na FB se dostal k informaci o nově vznikajícím týmu a tak dorazil na trénink. Od té doby je náš. I když nutno na něj prásknout, že nás pěkných pár měsíců podváděl s kolegy od swingu! Budiž mu odpuštěno.

V improvizaci preferuje rychlé a svižné kategorie a shortformy, protože jsou prý: “koncentrovanější a člověk si v nich může dovolit více ujetostí”. Improvizace je pro něj skvělý oddech a odpočinek. I když to občas jednoho vyčerpá, tak spíš tak nějak příjemně. Má pocit, že díky improvizaci je schopen pohotověji reagovat a nebát se chyb. A stejně jako Míša by se chtěl jednou naučit snesitelně zpívat.