Historie skupiny

Aneb jak jsme začali a pokračovali...

Holešovické začátky

20.4.2015 - první trénink

Poslední trénink v Altě byl 31.8.2015, a to z důvodu, že to bylo drahé a byly tam nějaké termínové kolize. Beztak jsme se rádi přesunuli na pravý břeh Vltavy.

Žižkovské pohádky

Od září 2015 (21. trénink) jsme začali trénovat v žižkovském Panoptikonu Barikáda, bohužel jsme ale netrénovali v divadelním sále, nýbrž ve vedlejším sálku/obřadní síni/dětské klubovně.

Mělo to svoje kouzlo, byla tam někdy zima, někdy vedro, sedat si na gauče bylo někdy nebezpečné. Vše směřovalo k tomu, abychom v dohledné době mohl vystoupit na vlastním představení.

Vinohradské motely

Ten slavný moment, tedy první představení, nastal ve středu 30.3.2016 v prostorách Carpe Diem na Flóře. O Poločasí premiéru se tehdy postarali: ... , což znamená, že za sebou měli ne více než 48 tréninků. Naší premiérovou formou se stal Motel spolu s obvyklou improshow se zápasovými kategoriemi.

Začíná tím také období těžkých hereckých začátků a poněkud bojových podmínek. V Carpe Diem jsme hráli valnou většinu našich domácích představení, kdy z 11 vystoupení byl hned šestkrát Motel. Poslední představení jsme tam odehráli 8. června 2017. Jednalo se o TV Improshow, tedy jednu z našich specialitek - improshow s motivy, tématy a kategoriemi spojenými s filmem a TV, tehdy to byly Úplně obyčejné zprávy v podání Páji a Dana. Následoval pak filmový dabing s Ondou, Kačkou, Kamčou, Marcelem a Míšou.

S novým školním rokem pak skončilo i naše rok trvající trénování na žižkově, což uvítala zejména naše játra. Trénink č. 71 (12.9.2016) proběhl poprvé v pro nás novém prostoru Vršovické sokolovny. Bohužel i zde se jednalo zejména o provizorium - hledání klubovny pro naší skupinu tak pokračovalo. Trvalo to jen 8 tréninků a opět jsme měnili tréninkové prostory. Ty byly tak moc považovány za provizorní, že se o nich raději ani nebudeme rozepisovat. Stačí, že to bylo mimořádně levné a na I.P.Pavlova, takže dobrá adresa. Vše ostatní bohužel potřebám skupiny moc nevyhovovalo. Navzdory tomu jsme tam strávili až do 27. listopadu 2017 neuvěřitelných 51 tréninků, tedy bezmála rok!

Během tohoto roku se dostavily i nepříjemné chvíle, kdy shodou různých okolností opustilo skupinu více členů a dostali jsme se do personální krize. Vždyť řádných členů, kteří zažili první představení, byli jedno období pouze čtyři.

Nuselské hrátky

Byli jsme si stále více vědomi, že skupina potřebuje pro svojí tvorbu divadelnější a stálejší prostředí, než které nám Carpe mohlo poskytnout (o zkušebnách nemluvě). Dlouho se tak Výbor poohlížel po různých lokalitách, až nakonec našel místo nám zaslíbené - Divadlo Bez Hranic.

Našli jsme zde, co jsme doposud viděli jen ve filmech, nebo si to představovali při scénkách - divadlo s velkým pódiem, osvětlením, s barem a šatnou pro diváky i herce!

Na naší premiéru v novém působišti jsme si pozvali slovutný tým KIŠ! Památný zápas se odehrál 6. listopadu 2017. Za Poločas nastoupili Honza a Kačka s Markétou, za KIŠ pak Honza Drahorád, David Frinta a Edita Radvanská. Pája utkání (zcela nestranně!) pískal, Lilly Dráčková jej pak s grácií odkonferovala.

V Divadle Bez Hranic jsme od té doby odehráli dalších 13 představení, kdy 9 z nich byly zápasy. Asi nejpamátnější utkání proběhlo dne 9. listopadu 2018, takřka přesně rok od prvního vystoupení v DBH, proti Boskovcickým Lískám. A proč byl památný? Zejména úžasnou atmosférou a tím, že do divadla krom herců dorazilo i skvělých 80 diváků, což je mimochodem maximum kapacity divadla! Poločas tehdy reprezentovali Pája, Víťa a Marcel, za Lísky nastoupila Markéta Kopecká, Michal Musil a Pavel Zeman.Utkání pískala legendární Míša Puchálková a zažili jsme i premiéru elektronické tužky v podání Davida Frinty a Kuby Kříže. Od tohoto utkání se elektronická tužka stala pevnou součástí našich představení.

Shodou okolností jsme ve stejném období začali trénovat v nových prostorách Neobyčejné klubovny. Přestože její rekonstrukce byla ještě trochu v běhu, dostalo se nám tam potřebného zázemí, přátelského přístupu a v místních Poutnících jsme našli dobré partnery pro spolupráci. A aby toho nebylo málo, začali jsme v sezóně 2017/2018 širší nábor nových členů vč. improvizačních nováčků. Naštěstí to šlo dobře a brzo jsme získali dostatek aktivních členů, kteří se rychle zapojili do poločasího života. Můžeme tak toto období nazvat jako období renesance i expanze.

We cooperate with