Jan Formánek

Jan Formánek

Jmenuje se Honza Formánek a jeho oslovení je vlastně první věc, která impro prostředí odlišuje od většiny ostatních - neříkáme mu tu totiž Formič, ale Honza. Rád o sobě říká, že je pražský patriot, životní slávista a upovídaný vtipálek, co se neštítí žádného humoru - to ho naučil South Park.

K divadlu ho to táhlo snad odjakživa, takže na gymplu i na fakultě (Právnické UK) se účastnil různých činoherních projektů, na kterých mu ale vadilo, že se musí učit role i repliky, a pak, když už je člověk umí, se jich musí furt držet. Jeho kolegům leckdy vadilo, když si repliky stále upravoval podle toho, jak mu přišly na mysl, tak ho to pak nějak přestalo bavit.

K improvizaci se dostal tak, že mu jeho kamarád a tehdy kolega v práci Šimon Sýkora někdy v dubnu 2015 řekl, že jeho kamarádka Becky zakládá novou improvizační skupinu. Tak se 15. června dostavil na první trénink, kde měl najít kluka s "vlasy jako princezna". Od té doby se improvizaci věnuje naplno.

Na improvizaci ho nejvíc baví ta zábava na tréninzích, na představeních a nakonec všude, kde se sejde pár improvizátorů. Pozitivně hodnotí i to, že se dá improvizace přenést do běžného života. Honzu baví hraní pro diváky a rád by divadelní improvizaci dostal více do povědomí lidí - ale to snad časem.

Jeho cílem je u improvizace zůstat, dokud toho bude mentálně a fyzicky schopen. Svým hraním chce bavit sebe, spoluhráče i diváky - vše ostatní je příjemný bonus.

We cooperate with