Jana Martínková

Jana Martínková

Pražská náplava z východních Čech, živel a profesionální organizátor. Jeden z mých největších talentů je obklopovat se božíma lidma a navzájem je propojovat.

Jsem improvizátor z leknutí. K impru jsem přišla omylem. Chodila jsem s improvizátorem, byla skoro profesionální divák. Zas tak moc mě to vlastně nebralo: "Tohle rozhodně NIKDY dělat nebudu." Střih. Asi o rok později (pozn. red.: 2018) jsem shodou okolností pomáhala s pořádáním Improtřesku, kde jsem ještě první den pořádně netušila, co tam vlastně dělám a co se tam bude dít. Nakonec to bylo skvělý. A už vůbec mě nenapadlo, že pár měsíců na to skončím v Poločasu nápadu. NIKDY neříkej NIKDY. :)

Jeden z důvodů, proč dělám impro, je chuť přestat se brát tak vážně. Baví mě znovuobjevování radosti ze hry a neustálá možnost překonávání vlastních hranic. A nejvíc mě baví tým lidí, který se v Poločasu sešel.

Na jevišti ráda zkoumám možnosti vztahů mezi jednotlivými charaktery. Nesnáším, když se na mě spěchá. Asi proto mi nejvíc sedí rozhlasové hry a longformy jako Ostrov, který jsem přehlíd, nebo Motel.

Když zrovna nehraju, organizuju představení, pomáhám s interními věcmi, chodím na workshopy a příležitostně lektoruju.

Jsem malá, ale rozhodně mě nepřeslechnete ;)

A jaké jsou Jančiny další tváře? #běhání #tanec #knížky #vandry #příroda #puzzle #železná koule #kamarádi