Markéta Gregorová

Markéta Gregorová

Markéta se do Prahy přestěhovala v létě v roce 2015 a ve stejné době se přidala k tehdy začínající bezejmenné improvizační skupině. K divadlu a dramatickým formám se dostala na vysoké škole v Olomouci, kde studovala speciální pedagogiku a dramaterapii, a improvizaci zažívala výhradně jako divák. Nyní se snaží bavit sebe, diváky i spoluherce a dál pracovat na rozvoji hereckých a improvizačních schopností.

Na improvizaci ji baví zkoumat herecké možnosti své i druhých a vždy ji překvapí, jak moc ji diváci dokážou povzbudit a jakým způsobem to pak ovlivňuje její herecký projev a prožívání. Improvizace a zejména skupina Poločas nápadu jí do života přinesla v první řadě nové přátele, na které se může spolehnout na jevišti i mimo něj. Skrze improvizaci má možnost se poznat a rozvíjet. Naopak jí vzala jen to, co si chtěla nechat vzít – stud, obavy, pochyby a nejistoty.

Její manžel ji v hraní podporuje a je pravidelným divákem všech představení skupiny. Tvoří základnu rozšiřujícího se fanclubu Poločasu nápadu. Společně mají nejoblíbenější kategorii “polovinu času”, která je dokáže rozesmát ze všech nejvíc. Možná ji mají nejraději i proto, že byla nejpodařenější z kategorií na jejich prvním představení olomoucké skupiny O.LI.V.Y.

Markéta by se ráda dál věnovala improvizaci a hledala její možné podoby. A až na to bude jednou připravená, ráda by si zahrála třeba i s Olomouckými v čele se Zuzkou Vodičkovou.

We cooperate with