Improvizační jednohubka #3 - Práce s mimikou a drobnými gesty

Neobyčejná klubovna
Norská 16
101 00 Praha
How do I get there?

Slyšeli jste pověst o pravidle 7-38-55, které říká, že při komunikaci s druhým člověkem předáváte informace ze 7% slovy, z 38% hlasem a z 55% fyzickým projevem? Čísla tam možná nesedí, ale v reálném životě to funguje a na jevišti dvojnásob.

Na tomto workshopu si ukážeme, jakou sílu mají naše slova, když je doplníme významovými nonverbálními doplňky, v našem případě mimikou a řečí těla. Ukážeme si, jak to vypadá v extrémních případech a zkusíme si zahrát stereotypní postavy. Dále budeme hledat místa v běžné konverzaci, kde se slova dají nahradit pouze výrazem, gestem nebo pohybem.

Účastníci workshopu si pootevřou nebo prohloubí porozumění nonverbální komunikace a dostanou rovnou příležitost si nabyté techniky vyzkoušet v bezpečném prostředí improvizační dílny.

Tomáš "Jelen" Frantík

Jelen má za sebou šest let skriptovaného divadla ve skupině Biodivadlo pod vedením Viktora Golana (Dámský krejčí, Sen noci svatojánské). Absolvoval také workshopy pantomimy u Mira Kasprzyka a pohybového divadla u Adama Halaše.

Od roku 2015 se věnuje improvizaci – jeho oblíbení lektoři jsou Tomáš a Václav Wortner (freeformy a longformy), Václav Černý (shortformy).

Pravidelně vystupuje se skupinami Minimpromalismus, Experiment, PŠT a Fofr v Županu. Je častým účastníkem dílen improfestivalů v Amsterdamu a Lyonu.

A když zrovna není na jevišti? Vzděláním i prací je strojař a konstruktér (f. Zdravý design). Říká o sobě, že je táborník, nárazový punkový truhlář a včelař.

Na workshopu Vám předá některé ze svých zkušeností s mimikou a drobnými gesty.

Cena za účast na workshopu je 200,- Kč. Více info na odkazu k nákupu vstupenek výše.

Improvizační jednohubky jsou různorodé workshopy zaměřené na rozšiřování a prohlubování improvizačních dovedností aplikovatelných v běžném životě a podporujících osobní rozvoj. Workshop je realizován díky podpoře z dotačního programu Kultura městské části Prahy 10 pro rok 2020.

Show participants

  • Jelen (Lektor)

We cooperate with